Początek hodowli kotów bengalskich

kot bengalski

Witam, na imię mam Beata. Moja hodowla kotów została zarejestrowana 21 lutego 2024 roku i pod nazwą BJK Baycats*PL. BJK Baycats*PL mają nadany numer 20712 i są legalną hodowlą.

Opis rasy kota bengalskiego

Wygląd; Sylwetka i umaszczenie podobne do dzikich kotów lamparta, jaguara i ocelota. Kot bengalski śnieżny na podobne umaszczenie do pantery śnieżnej. Sierść we wzory cętki, marmurek, rozetki. Oczy w kolorze zielonym, niebieskim, brązowe, miedziane, złote.

Kolory zarejestrowane

  1. Brązowy
  2. Śnieżny
  3. Srebrny
  4. Charcoal
  5. Niebieski
  6. Melanistyczny

Brązowy kot bengalski jest najpopularniejszym z kolorów kotów bengalskich i był również pierwszym, który został rozpoznany przez TICA w 1983 roku. Tradycyjne brązowe bengalski mają zielone lub złote oczy.

Śnieżny bengalski kot. Szukasz mini lamparta śnieżnego? To jest kot, którego szukasz. W rzeczywistości bengal śnieżny jest w trzech różnych kolorach i nazwach: Snow Lynx begal Snow Sepia kot bengalski

  1. Snow Lynx
  2. Snow Mink
  3. Snow Sepia

Srebrny to bardziej brak koloru. Gen ten hamuje ciepłe kolory i daje prawie biały płaszcz bazowy kontrastujący z uderzającymi ciemnymi oznaczeniami, wzorami.
Srebrne koty bengalskie są w różnych odcieniach z tłem różniące się od białego do bardzo ciemnego stalowego koloru.

Charcoal Bengal, jest ciemniejszy niż tradycyjne uznane kolory. Czarny dymny kolor węgla drzewnego był szczególnie widoczny we wczesnych generacjach F1 i F2 kotów bengalskich. Wzory Charcoal jest dziedziczona niezależnie od koloru i można ją zobaczyć w każdej klasie kolorów: brązowe, srebro, śnieg, a nawet w kolorze niebieskim.

Niebieski kolor jest bardzo rzadki, ale niektórzy hodowcy ciężko pracują, aby spróbować promować niebieskie koty bengalskie do statusu mistrzowskiego. Koty niebieskie bengalskie mają proszkowo niebieski / siwy płaszcz z niektórymi kremowymi odcieniami. Wzór cętkowany lub marmurowy ma ciemnoniebieski, lub metalowy szary kolor. Ponieważ jest to gen recesyjny, oboje rodzice muszą nosić gen na niebieski, aby wyprodukować niebieskiego kota bengalskiego.

Glitter czyli brokat. Jedyna rasa kotów z tak efektowną sierścią.
Czym dokładnie jest brokat?
„Glitter” to przezroczyste trzon włosów, który łapie światło i odbija je. Jest obecny na całym futrze kota. To naprawdę piękny i niezwykły widok. Kto by pomyślał, że koty mogą być jeszcze bardziej magiczne?

Charakter kotów bengalskich; Bengal to jest kot bardzo żywiołowy. Jego dziki wygląd może się kojarzyć z dzikością, ale jest bardzo przyjazny i nie jest dzikusem. Bardzo przyjazny dla dzieci. Po przywiązaniu się do właściciela potrafi chodzić za nim jak pies.
Jego inteligencja przeważa inne rasy kotów. Potrafią otwierać drzwi, szafki, szuflady.
Lubią przebywać i kąpać się w wannie. Nie wiem czemu, ale lubią wodę.
Bengale to najmłodszą rasa kotów z genami dziko żyjącego kotka bengalskiego (Prionailurus bengalensis ). Ta rasa nie ma obciążeń genetycznych jak u innych ras, jest odporna na większość chorób kocich.

Kontakt tel. 609 956 412